Artifisyel Üriner Sfinkter Ameliyatı İçin Nasıl Hazırlık Yapılır?

Artifisyel Üriner Sfinkter Ameliyatı İçin Nasıl Hazırlık Yapılır?


Ameliyattan önce doktor idrar örneği vermenizi isteyecektir. Bu test hastada idrar yolu enfeksiyonu olmadığından emin olmak için kontrol amaçlı yapılır. Enfeksiyonunuz varsa, ameliyattan önce bu durum antibiyotiklerle tedavi edilmelidir. Doktorunuz herhangi bir enfeksiyonu önlemek için enfeksiyon olmasa bile ameliyattan önce, ameliyat sırasında ve sonrasında antibiyotik reçete edebilir. Bu durum sizde enfeksiyon var anlamına gelmez.
Doktorunuz ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda size ayrıntılı olarak bilgi verecektir. Genel anesteziye ihtiyacınız varsa, ameliyattan önce belirli bir süre yemek yememeli, sıvı gıda içmemeli ve kesinlikle sigara içmemelisiniz. Herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız, bunu doktorunuzla görüşün. Bazı ilaçları ise ameliyattan birkaç gün önce almayı bırakmanız gerekebilir. Ne zaman tekrar almaya başlayabileceğiniz konusunda doktorunuz size bilgi verecektir.


Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.