Artifisyel Üriner Sfinkter Nasıl Kullanılır

Artifisyel Üriner Sfinkter Nasıl Kullanılır


AUS, üretra çevresine takılan şişirilebilir kaf denilen silikon yumuşak bir kelepçeyi iki parmağınız ile kumanda edilen bir pompa yardımı ile sıkıştırıp gevşeterek mesanenizi kontrol etmenizi sağlar. İdrar mesaneden dışarı aktıktan sonra, şişirilebilir kaf bir kaç dakika içinde mesane kontrolünü sağlamak için yeniden kendiliğinden dolar ve üretrayı sıkıştırıp kapatır. Böylece istemsiz idrar çıkışını da önlemiş olur.

AUS sistemi şunlardan oluşur:

• Üretranın etrafına sarılan şişirilebilir “şişirilebilir kaf” denilen silikon yumuşak bir kelepçe
• Sıvı depolayan ve şişirilebilir kaf basıncını regüle eden bir balon (PRB-rezervuar)
• Şişirilebilir kaf ‘ı (kelepçe’yi ) elle kontrol etmek için skrotuma yerleştirilen bir pompa

AUS implantasyonunun amacı, hapşırma, öksürme, koşma veya ağırlık kaldırma gibi aktiviteler sırasında idrar sızıntısını azaltmaktır.

Artifisyel Üriner Sfinkter Nasıl Kullanılır

Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.