Erkeklerde Tedavi

Erkeklerde Tedavi

İdrar kaçırmanın sebepleri nelerdir?

İdrar kaçırma genellikle üriner sis- temde bulunan sfinkter olarak isimlendirilen dairesel bir kasın zarar görmesiyle oluşur. Bu kas radikal prostat ameliyatı ve TUR prostat ameliyatı gibi operasyonlar sonrası gerekli sıkıştırmayı sağlayamayarak üretranın kapanmamasına ve dolayı- sıyla da idrar kaçağına yol açar.

Erkeklerde idrar kaçırma nasıl tedavi edilir?

Pedler, koruyucu iç çamaşırları ve harici klempler, geçici fayda sağlayabilir. Kalıcı çözüm ise Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi ile mümkündür. Bu sistem zarar görmüş sfinkter kasınızın yerine yapay bir kas gibi çalışarak kalıcı bir çözüm sağlar.

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi tedavisi sonrası nasıl sonuçlar bekleyebilirim?

Kişiden kişiye düzelme farklılık gösterebilir fakat genel hasta memnuniyeti en üst düzeydedir.

Tedavi edilmiş hastaların %92’ si gerekli olsa Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi’i tekrar taktı-racağını,%96’ sı ise bir arkadaşına tavsiye edebileceğini belirtmiştir.

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi 7 yıldan fazla süredir kullanan hastaların %80’ninde günlük pad kullanımı 0 ile 1 arasında görülmüştür.

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi nasıl çalışır?

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi takıldıktan sonra idrar yapmak için vücudun içine testislerin yanına yerleştirilmiş pompayı bir kez sıkmanız idrar yapmanız için yeterli olacaktır. AMS 800 aşırı idrar kaçırması olan erkeklerde etkin olarak kullanılır.

Erkeklerde Tedavi

Erkeklerde Tedavi

Erkeklerde Tedavi Videosu

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi yerleştirilmesi büyük bir ameliyat mıdır?

Hayır. Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi genel ya da spinal anestezi ile yaklaşık bir saatlik bir operasyonla uygulanır. Skrotumun yanından çok küçük bir insizyon ile yerleştirilir. Ameliyattan dört ile altı hafta sonra doktorunuz sistemi aktive eder ve kolayca kullanıma başlanır.

Uzun süreli sonuçlar, 130000’i aşkın hasta sayısı

Dünyada son 40 yıl içerisinde 130.000 (yüz otuz bin) aşkın hastaya Artifisyel Üriner Sfinkter Protez uygulanmıştır. Erkek inkontinans tedavisinde en etkili yöntemdir. Siz de bu hayat değiştiren tedaviye sahip olarak yeniden kontrolü elinize alın.Bu konu hakkında daha detaylı Artifisyel Üriner Sfinkter Protez ile ilgili veya hastalıkla ilgili bize sormak istediğiniz soruları içtenlikle cevaplarız.Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim Formu