Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi Nasıl Çalışır?

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi Nasıl Çalışır?

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi yerleştirildikten sonra idrar yapmak için vücudun içinde testislerin yanına yerleştirilmiş olan pompayı bir kere sıkmak yeterli olacaktır.Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi aşırı idrar kaçırması sorunu yaşayan erkeklerde etkin bir biçimde kullanılır.

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi Nasıl Çalışır?

Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi Nasıl Çalışır?

 

Idrar kaçirma, istemsiz olarak idrari tutamama halidir ve pekçok sebebe bagli olabilmektedir. Idrar kaçirma problemi olan erkegin doktor muayenesinde iyi sorgulanmasi lazımdır. Idrar kaçirmanin tipi, sebebi açisindan çok önemlidir.

Idrar kaçirma sanilandan daha sik görüle, fakat doktora bas vurmada veya bu durumu anlam etmede sosyokültürel nedenlerden dolayi ihmal edilen bir meseledir. Idrar kaçirma problemi her matem ve hen cinste görülebilir. Idrar kaçirma bir bir hastalik degildir ve her idrar kaçirma ayni olmaz. Idrar kaçirma sorununun değişik tipleri ve bu tiplerin değişik sebepleri vardir. Bu nedenle idrar kaçirmanin tedavisi tipine ve nedenine yönelik degisiklik gösterir.
Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi Nasıl Çalışır? Videosu

ERKEKLERDE IDRAR KAÇIRMA TIPLERI VE NEDENLERI

Erkeklerde stres tipi idrar kaçirma nedir :Stres tipi idrar kaçirma problemi öksürme, aksirma, hapsirma, gülme sirasinda karin basinci arttiginda olan idrar kaçirma problemi stres tipi idrar kaçirma olarak adlandirilir. Stres tipi idrar kaçirma erkeklerde fazladan iyi huylu prostat büyümesi ya dakötü huylu prostat büyümesinedeniyle yapilan prostat cerrahisi sonrasi daha sik görülür.

Erkeklerde sikisma tipi idrar kaçirma nedir : Sikisma tipi idrar kaçirma bir anda idrarin sikismasi neticesi tuvalete yetisememe tarzinda idrar kaçirmadir. Sikisma tipi idrar kaçirmanin pekçok sebebi vardir. Bu nedenlerden en sik görüleni akut idrar yolu enfeksiyonu, idrar yollarinda tas olmasi, idrar yollari tümörleri, geçirilen kazalara bagli olarak idrar kesesinin sinirsel kontrolünün bozulmasi, yeniden kazalara bagli legen kemiklerinin travmasi neticesi idrar kaçirma, felç olan hasta olanlarda sinirsel kontrolünün asiri olmasi, tansiyona ve kalp hastaligina bagli olarak inme geçirme, kronik idrar yolu enfeksiyonu, bilhassa erkeklerde 50 matem sonrasi idrar kesesi kaslarinin zayifligina bagli olarak sikisma tipi idrar kaçirma görülebilir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim Formu