Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?

Koruyucu iç çamaşırları, pedler, ve harici klempler, geçici yarar sağlayabilir.Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi ise soruna kalıcı çözüm olmaktadır. Bu sistem zarar görmüş olan sfinkter kasınızın yerine yapay bir kas gibi çalışır, bu sayede kalıcı bir çözüm sağlar.

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir? Sorusundan farklı olarak

Idrar kaçirma kisiyi nihai derece rahatsiz eden bir vaziyettir. Idrar kaçirma problemi meydana gelen kisiler bu nedenle çoğunlukla kendilerini toplumdan soyutlamaktadirlar. Bu kisilerde depresyon benzeri ruhsal bozukluklar ek olarak sik görülmektedir. Idrar kaçirma mesleki basarisizliklara ne sebeple olmaktadir. Idrar kaçiran kisilerin cinsel yasantilarinda da sıkıntılar meydana çikmaktadir.Görüldügü benzeri idrar kaçirma kisilerin yasam kalitesini bozmaktadir. Isin enteresan tarafi idrar kaçiran kadinlar bu sorunlarini suçlarini saklar benzeri gizlemektedirler. Bu kisiler idrar kaçirdiklarini çogu defa en yakinlarina dahi söylememektedirler. Bu saklamanin çesitli sebepleri vardir: Öncelikle idrar kaçirma siddetli utanma duygusuna ne sebeple olmaktadir. Ayrica idrar kaçiran kadinlar siklikla bu hali yaslanmanin dogal bir sonucunda görmektedirler. Idrar kaçiran kadinlarda bu vaziyetin iyileştirme edilemiyecegi benzeri yaygin ve yanlis bir kanaat bulunmaktadir. Oysa kadinlarda idrar kaçirma yaslanmanin dogal bir sonucu degildir ve sebebi güzel bir sekilde saptama edilirse çogu defa muhteşem bir sekilde iyileştirme edilebilmektedir.
Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir Videosu

Kadinlarda idrar kaçirma temelde iki nedenle meydana çikmaktadir. Birinci ne sebeple idrar kesesi(mesane) kaynaklidir; bu vaziyette kaçirmaya idrar kesesindeki kontrolsuz kasilmalar ne sebeple olmaktadir. Bu kontrolsuz kasilmalarin sebebi çogu defa bilinmemektedir ve bu durum asiri etkin mesane olarak adlandirilmaktadir. Bu tip kaçirmalar siddetli idrar yapma ihtiyacı ile beraber tuvalete yetisemeden meydana çikarlar. Ikinci ne sebeple idrar kesesinin agzindaki idrar tutma kaslarindaki gevsekliktir. Bu gevseklik siklikla dogum sayisinin artmasi, zorlu ve uzamis dogumlar, yüksek dogum agirlikli çocuk dogurma, sismanlik benzeri nedenlere bagli olarak meydana çikmaktadir. Bu tip kaçirmalar ise öksürme, hapsirma, ikinma, agir kaldirma benzeri vaziyetlerde meydana çikarlar. Bazen de bu iki ne sebeple birarada bulunmaktadir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

İletişim Formu