Uzun Süreli Sonuçlar, 130000’i Aşkın Hasta Sayısı

Uzun Süreli Sonuçlar, 130000’i Aşkın Hasta Sayısı

Dünyada geçtiğimiz 40 yıl içinde 130.000 (yüz otuz bin)’den fazla hastaya Artifisyel Üriner Sfinkter Protezi uygulanmıştır. Erkek inkontinans tedavisi için en etkili olan yöntemdir. Siz de hayat değiştiren bu tedaviye sahip olarak tekrardan kontrolü elinize geçirin.

Uzun Süreli Sonuçlar, 130000’i Aşkın Hasta Sayısı

Uzun Süreli Sonuçlar, 130000’i Aşkın Hasta Sayısı

Uzun Süreli Sonuçlar, 130000’i Aşkın Hasta Sayısı ile ilgili konunun yanında bunlara da göz atınız.

Idrar kaçirma, istemsiz olarak idrari tutamama halidir ve birçok sebebe bagli olabilir. Idrar kaçirma problemi meydana gelen erkegin hekim muayenesinde iyi sorgulanmasi gereklidir. Idrar kaçirmanin tipi, nedeni açisindan çok önemlidir.

Idrar kaçirma sanilandan ek olarak sik görüle, ancak doktora bas vurmada veya bu durumu mana etmede sosyokültürel nedenlerden dolayi ihmal edilen tek sorundur. Idrar kaçirma problemi her matem ve hen cinste görülebilir. Idrar kaçirma tek bir hastalik degildir ve her idrar kaçirma ayni olmaz. Idrar kaçirma probleminin farklı tipleri ve bu tiplerin farklı nedenleri vardir. Bu nedenle idrar kaçirmanin tedavisi tipine ve nedenine yönelik degisiklik gösterir.

ERKEKLERDE IDRAR KAÇIRMA TEDAVISI

Erkeklerde idrar kaçirmanin tedavisi idrar kaçirmanin nedenine, tipine bagli olarak degisir.

Erkeklerde baskı tipi idrar kaçirma tedavisi : Baskı tipi olarak bilinen idrar kaçirma iyi huylu veya kötü huylu prostat cerrahileri sonrasi görülür. Bu durum çoğunlukla 6 ay içinde düzelir. Ancak düzelmeyen olaylarda hastaya kegel egzersizi olarak bilinen pelvik zemin kaslarini güçlendirici, hayali tek idrar tutma seklinde kaslarin 5 saniye kasilip 5 saniye gevsetilmesi egzersizleri tedavi olarak verilir. Bu egzersiz ile 6 ay ek olarak sonra idrar kaçirma probleminde % 50 oraninda düzelme saglanir.

Erkeklerde sikisma tipi idrar kaçirma tedavisi :Sikisma tipi idrar kaçirmanin tedavisinde çoğunlukla nedene yönelik tedaviler uygulanir. Sikisma tipi idrar kaçirma, idrar yolu enfeksiyonuna bagli ise bunun tedavisi, tasa bagli idrar kaçirma ise tasin kirilarak veya düsmesi saglanarak tedavisi, dirençli meydana gelen sikisma tipi idrar kaçirma sorununda nörolojik tek problem varliginin arastirilmasi ve tedavi edilebilecek tek durum ise bunun için yönelik tedavi, prostatin 50 yasindan ek olarak sonra büyümesine bagli olarak idrar kesesindeki düzensiz kasilmalara bagli sikisma tipi idrar kaçirma tedavisinde idrar kesesini rahatlatici tedavi metotları uygulanir.

Erkeklerde dolup tasma tipi idrar kaçirma tedavisi : Dolup tasma olarak bilinen, idrar kesesinin doldugu takdirde hastanin hissetmedigi tip idrar kaçirma tedavisinde ise sulu nelaton kateterler ile (tek çesit sonda) hastanin gün içerisinde 4-5 defa idrarini bosaltmasi seklinde tedavi yöntemi uygulanir. Bu tip sondayi kullanamayan hastalara daimi sonda takilir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

İletişim Formu