Günlük Yaşamımda İdrar Kaçırma ile Nasıl Başa Çıkabilirim?

Günlük Yaşamımda İdrar Kaçırma ile Nasıl Başa Çıkabilirim?


Genel yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler yaşam kalitenizi arttırmanıza yardımcı olabilir. Doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyun. Bu tavsiyeler aşağıda özet olarak verilmiştir.

1-Her zaman en yakın tuvaletin nerede olduğunu bildiğinizden emin olun. Evden uzakta olduğunuzda tuvaletin nerede olduğunu sormaktan asla korkmayın ve utanmayın.

2-Mesanenizi her 2 ila 4 saatte 1 kere ve mutlaka gece yatmadan önce boşaltmayı aksatmayın.

3-Aceleniz olduğunda düşmeleri önlemek için banyonuza ve gideceğiniz yollara bir gece lambası takın.

4-Pedler, idrar toplayıcılar ve harici biriktirme cihazları gibi idrar sızıntısını kontrol altına almaya yardımcı olacak birçok ürün vardır. Hangi tip kontinans ürününün yaşam tarzınıza en uygun olduğunu doktorunuza sorun.

5-İdrar kaçışını yönetmenizde yardımcı olacak birçok emici ped modeli vardır. Erkekler için farklı ürünler piyasada bulunmaktadır. Çoğu ürün normal iç çamaşırlarından daha büyük değildir ve bunları günlük kıyafetlerin altına kolayca giyebilirsiniz. Hangi ürünü kullanacağınızı mutlaka sorun. Kasık bölgesini olabildiğince temiz ve kuru tutmak için pedinizi düzenli olarak değiştirin. Bu cilt tahrişini önlemeye ve kokuyu kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Pedler genellikle eczanelerde, süpermarketlerde ve tıbbi malzeme satan medikal mağazalarda bulunur.

6-Damlatma ile ilgili problemleri olan erkekler bir damla toplayıcı veya küçük bir ped kullanabilir. Damla toplayıcılar penisin üzerine giyilir ve iç çamaşırınız tarafından yapılan baskı ile yerinde tutulur.

Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.


Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.