Hastalığından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Hastalığından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler ile ilgili olarak gerekli konuda aşağıda verilmiştir.
Erkeklerde 40, kadınlarda 30 yaşlarından sonra senelik düzenli olarak ürolojik muayenelerin yapılarak olası rahatsızlıkların engellemek ya da erken teşhisi ile gereken tedbirleri almak gerekir. Her çeşit idrar sorunlarında zaman kaybetmeden doktorlara başvurulması ve gereken kontrollerin yapılması gerekir.Bayanlarda ise kasların gevşemesinden dolayı idrar kaçırmalar söz konusudur.

Mesanenin doğru kullanılmasının da idrar kaçırma rahatsızlığını engelleme hususunda oldukça büyük etkisi vardır.Uzun zaman idrar tutumu yapılmamalı ve bolca sıvı tüketilmelidir veya bolca idrar yapan yemekler,meyveler yenilmelidir.

Hastalığından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Hastalığından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Hastalığından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler ile ilgili konunun yanı sıra

İdrar kontrolünüzü kaybetmemek amaçlı yapmanız gerekenler:
Sağlıklı tek kiloda kalın: Kendinize sıkı bakarak ve kilonuzu kontrol altında bulundurarak idrar tutamama riskinizi azaltabilirsiniz.

Sigara içmeyin: Şayet sigara içiyorsanız bırakmak amaçlı yardım alın.

Kegel egzersizleri yapın: Hamilelik ve genç doğurmak üriner büzücü kasları ve pelvik zemin kaslarını zayıflatabileceği amaçlı, hekimler hamile kadınlara, gebelikleri esnasında, tek tedbir olarak Kegel egzersizleri yapmalarını önerebilirler.

Mesaneyi tahriş edecek gıdalardan kaçının: Tek Takım gıdalardan ve içeceklerden uzak durmak ya da bunları sınırlı olarak kullanmak idrar tutamamayı önleyebilir ya da sınırlandırabilir.

Sözgelişi, şayet gün içerisinde iki fincandan daha tek sürü kahve içmenin kontrolsüz idrar yapmanıza sebep olduğunu biliyorsanız, yapmanız gerekli meydana gelen tek birşey, kahve sayısını tek fincana indirmek ya da kafeinden vazgeçmek olabilmektedir.

Daha tek sürü lif tüketin: Beslenmenize daha tek sürü lifli gıda ilave etmek ya da lif takviyeleri kullanmak, idrar tutamama amaçlı tek risk etkeni meydana gelen kabızlığın önlenmesinde destekçi olabilmektedir. Doktorunuz, tek tedbir olarak, mesane sorununuza ilişkili olmak üzere, daha az ya da daha tek sürü su içmenizi önerebilir.

Aktif olun: Fiziksel aktivite, idrar tutamamanın gelişim riskini azaltır. Mantıklı ölçülerde düşük-güçlü fiziksel aktivitelere dahil meydana gelen bayanlarda idrar tutamama olasılığının daha düşük olduğu bilinmektedir.Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi deneyimli yardımcılarımızdan alabilirsiniz.Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim Formu