İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir?;

Pedler, koruyucu iç çamaşırları ve harici klempler, geçici olarak fayda sağlayabilir. Kalıcı olan çözüm ise AMS 800 Üriner Kontrol Sistemi ile mümkündür. Bu sistem zarar görmüş durumdaki sfinkter kasınızın yerine yapay bir kas gibi çalışarak kalıcı bir çözüm sunar.

ams-uriner-kontrol-sistemi-ams-800

 

Kadınlarda İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir ? ;

Monarc Subfascial Hammock, bayanlarda stres üriner inkontinans (SUI)‘a sebep olan negatif koşulları yok ederek, kontinans’ı sağlamak üzere geliştirilmiş minimal invaziv, transobtüratör askı sistemidir.

İdrar Kaçırma Nasıl Tedavi Edilir

 

Günümüze kadar 375.000 hastaya uygulanmış ve son derece başarılı neticeler vermiştir.

 

60 yaşından ardından 3 kadından bir tanesini etkiliyor.İdrar kaçırma, mesane kontrolünün kaybolarak idrarın istem dışı damlalar şeklinde veya ek olarak yüklü olarak kaçmasıdır. Bayanlarda rastgele bir yaşta başlayabildiği benzeri,bir takım hareketlerle olabilmektedir. Gebelik veya doğum veya menapoz sonrasında da başlayabilir.Tedavi edilebilen bir durumdur.Kontrol altına alınabilir veya tamamıyla ortadan kaldırılır.

İdrar kaçırmanın çeşitleri:

Stres inkontinans(stresle idrar kaçırma )
Öksürmek,hapşırmak,ağır kaldırmak benzeri vaziyetler karın içi basıncını arttırarak, mesaneya basınç yüklerler.Eğer pelvik taban kasları ve üretra sfinkteri yeteri kadar güçte değilse üretra kapalı kalamaz ve yükselen basınç mesane boynunun açılmasına sokak açar ve idrar kaçar.

İdrarı tutan bu kasları zayıflatan durumlar:

• Gebelik veya normal doğum
• Hormon yapısındaki farklılıklar (örn: menapoz)
• Histerektomi (rahimin çıkarılması) veya öbür pelvis cerrahileri
• Aşırı kilolu olma

Urge inkontinans (acil idrar kaçırma):

Mesanede bir sürü az idrar olsa bile bazen beyine acil idrar yapma gereksinimi sinyalleri gider.Mesane içi basınç yükselerek mesane kasılır.Üretra sfinkteri ve pelvik taban kasları kasılı kalmasına nazaran mesane kasılmaya devam ederek idrarın kaçmasına sokak açar.

Yetişememe tarzındaki acil idrar kaçırma nedenleri:

• Mesane enfeksiyonları
• Mesanenin sinir veya kas hastalıkları
• Beyin rahatsızlıkları (örn: felç)
• Bir Takım ilaçlar

Taşma inkontinası:

Eğer sinirler kayıp görmüşse veya mesane kasları bir sürü zayıflamışsa idrar yapma sinyali beyine hiç ulaşmayabilir.Mesane dolu kalır.Artan idrarın meydana getirdiği basınç, mesane boynunun damlatma tarzında idrar kaçırmasına ne sebeple olabilir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim Formu