İdrar Kaçırma Nedir

İdrar Kaçırma Nedir


Üriner inkontinans yani idrar kaçırma, istemsiz veya kontrolsüz idrar kaybıdır ve tıbbi bir problem olarak kabul edilir. İnkontinans gelişme riski yaşla birlikte artar, ancak genç insanlarda da bu problem görülebilir. Tüm dünyada 50 milyondan fazla erkek üriner inkontinans problemi yaşamaktadır. Bunların da yaklaşık 4’te 1’i Stres üriner inkontinans olarak geçmektedir (*)
İdrar kaçırma oldukça yaygındır. İstemsiz idrar kaçırma durumu hastalarda sıkıntı ve utanma yaratır. İdrar tutamamak (inkontinans) yaşam kalitenizi etkiliyorsa, tıbbi yardım almak çok önemlidir. Birçok durumda, bu rahatsızlık çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir veya iyileştirilebilir. Genel olarak tedavi yöntemleri;

1- Pelvik taban egzersizleri,
2- İlaç tedavisi ve
3- Cerrahi yöntemleri içerir.

Doktorunuz sizin için en uygun tedaviyi mutlaka belirleyecektir.

Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Referanslar

BJU Int. 2011 Oct;108(7):1132-8. doi: 10.1111/j.1464-410X.2010.09993.x. Epub 2011 Jan 13.
Worldwide prevalence estimates of lower urinary tract symptoms, overactive bladder, urinary incontinence and bladder outlet obstruction.

Irwin DE1, Kopp ZS, Agatep B, Milsom I, Abrams P.

Department of Epidemiology, University of North Carolina, Chapel Hill, NC 27599, USA.


Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.