İdrar Kaçırma Sorunu İçin Hangi Bölüme Gidilir

İdrar Kaçırma Sorunu İçin Hangi Bölüme Gidilir

Günlük rutininiz içerisinde siz istemeden, ani bir biçimde idrarınızın dışarıya akmasına idrar kaçırma neden olur. Birçok kişi bunun için hangi doktora müracaat edileceğini bilmez ve idrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir sorusunu sorar. Bu idrar kaçma durumu genel olarak idrar yollarıyla alakalıdır. Ancak çok olmasa da bazı durumlarda kalın bağırsak ile ya da kadının genital organlarıyla ilgili olabilir.

İdrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir sorusunun cevabını edindikten sonra bu tarz sorunlar için bir uzman yardımına başvurmak her zaman faydalıdır. Çünkü bu kişinin tamamen yaşamını kalitesizleştiren, sosyal yaşamını ve iş yaşamını negatif yönde etkileyen, aynı zamanda cinsel yaşamı ile ilgili problemlere sebep olan bir durumdur.

İdrar Kaçırmanın Çeşitleri Nelerdir?<h/3>

İdrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir ve idrar kaçırmanın çeşitleri nelerdir soruları bu soruyu yaşayanlar tarafından bolca sorulmakta. İdrar kaçırma üç gruba ayrılır. Bunlar kas ve sinir hücrelerine bağlı olarak, idrar kesesinin kontrolünü kaybetmeye bağlı olarak ve her iki durumun aynı anda olmasından kaynaklanan sorunlar olarak ayrılır.

İdrar Kaçırmanın Sebepler Nelerdir?<h/3>

İdrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir soruna yanıt bulduktan sonra idrar kaçırmanın sebeplerini öğrenmeniz de sizin için faydalı olacaktır. İdrar kaçırmanın sebebi, ilerleyen yaş yüzünden, fazla kilolu olmak ile alakalı, genetik ile bağlantılı, kabızlık sebebiyle, enfeksiyonel durumlarda, idrar taşları ya da tümörlerinde, zorlu geçen doğumlar yüzünden, menopoz ile alakalı, sinirsel hastalık ya da erkeklerle ilgili olarak prostat büyümesi, vajina arasındaki oluşacak birleşmeler, sürekli alkol tüketimi, şeker hastalığının kontrol edilmemesi, bazı ilaçlar, beyin fonksiyonlarını yavaşlatan hastalıklar yüzünden olabilir.

Hangi Doktora Başvurmalıyım?

İdrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir sorusuna cevap vermeden önceden bu konu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaştık. Peki, idrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir? Genel olarak, üroloji bölümlerini tercih ederek bu sorununuza çare aramaya başlayabilirsiniz. Eğer sorununuz başka şeylerden kaynaklanıyorsa gittiğiniz doktor sizi ilgilenmesi gereken bölüme yönlendirecektir.

Bu tarz hastalıkların, diğer tüm hastalıklar gibi erken tanısı ve tedavisi oldukça önemlidir. Bu yüzden böyle bir sorununuz varsa ve idrar kaçırma sorunu için hangi bölüme gidilir sorunuzun cevabını bulabildiyseniz, çok geç olmadan bir doktora görünmenizde fayda olacaktır. Böylelikle, hastalığınız varsa, bunun sebebini ve çözümünü erken olarak öğrenmiş olacaksınız ve bu problemi en basit şekli ile çözme fırsatı yakalamış olacaksınız. İlerde bu problemin başınıza başka problemler açmasına da engel olmuş olacaksınız.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime http://www.idrarkacirma.net/iletisim geçebilirsiniz.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”1008″]

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

İletişim Formu