İdrar Kaçırma Türleri

İdrar Kaçırma Türleri


İnkontinans Türleri
İdrarınızı nasıl ve ne zaman kaçırdığınıza bağlı olarak, farklı idrar kaçırma türleri vardır.

Stres Tipi İdrar Kaçırma
Stres tipi idrar kaçırma (SUI), aşağıdaki gibi belirli aktiviteler sırasında idrarınızı istemsiz kaçırdığınız anlamına gelir:
• Öksürme, hapşırma veya gülme sırasında
• Koşmak veya zıplamak gibi egzersizler yaparken
• Ağır eşyaları kaldırırken

Buradaki idrar kaçışının nedeni, bu tür aktiviteler sırasında mesaneniz üzerindeki baskının artmasıdır. Üretra veya idrar sfinkteriniz zayıfsa, dolu mesanenin basıncına dayanamazlar ve istemsiz olarak idrar sızdırırlar.

Acil İdrar Kaçırma

Acil (Urge) İdrar Kaçırma (UUI): Sıkışma Tipi İdrar Kaçırma da denilmektedir. Aniden gelen acil ve şiddetli tuvalete gitme ihtiyacı sırasında tuvalete yetişemeden oluşan istemsiz idrar kaçıma durumuna denir.

Karışık İnkontinans

Stres ve sıkışma tiplerinin aynı anda görülmesidir.

Taşma Tipi İdrar Kaçırma: Mesanenizin kapasitesinin dolmasına rağmen idrara sıkışıklık hissedilmemesi ve mesaneye fazla gelen idrarın sızıntı şeklinde istemsiz olarak kaçırılmasıdır.

Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.


Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.