İnkontinans

İnkontinans ile ilgili olarak mesane zayıflığı veya idrar tutamama sorunu, aslında düşünülenden çok daha yaygın bir sorundur. Mesane zayıflığı ya da İnkontinans idrar tutamama sorunu, çeşitli sebepler ile oluşabilmektedir. Erkek ya da kadın, yaşlı veya genç, her bir kişi İnkontinans sorunundan etkilenebilmektedir. Bu makalemizde siz değerli okurlar için Üriner İnkontinans Nedir konusu hakkında detaylı bilgi derledik. Makaleyi takip ederek Üriner İnkontinans Nedir öğrenebilirsiniz.

Mesane Zayıflığı Ya da İdrar Tutamama, Üriner İnkontinans Nedir?

Kısa tek olan biyoloji dersi; Kan dolaşımında gerekli olmayan bütün maddeler böbrekler yolu ile filtrelenmekte veya mesaneye gönderilmektedir. Mesane yarı miktarda dolu olunca, sinirler beyine idrara çıkma zamanının geldiğine dair bir tek sinyal göndermektedir. İdrar, 2 kas yolu ile muayene edilen üretraya gider; bu kaslar yolu ile üretra açılmakta ve kapanmaktadır. Hayatlarının rastgele bir tek çağında her 5 kadından 2’i ve her 10 erkekten 1’i, bu akışın durduğu, az ya da sadece tek sürü miktarında kaçırdığı tek süreç yaşamaktalar.

Üriner İnkontinans Nedir Mesane Zayıflığının Sebepleri Nelerdir

Üriner İnkontinans Nedir? Bu sorunun çok çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Kadınlarda İnkontinans genellikle hamilelik, menopoz ile doğuma bağlı bir şekilde zayıflamaya başlayan pelvik taban kasları bu soruna neden olur. Erkeklerde ise, İnkontinans durumu büyümeye başlayan prostat ya da prostat ameliyatlarının ardından gelişen farklı etkenlere bağlı olarak oluşmaktadır. İki cinsiyette de bulunabilen mesane zayıflığının İnkontinans diğer nedenlerine gelecek olursak; demans, diyabet ile felç gibi sisteme zararlı sağlık sorunları veya Alzheimer, Parkinson, multipl skleroz veya beyin hasarları gibi nörolojik sorunları ve nedenler başlıca gelmektedir. Bunla beraber, çok kilolu biri iseniz mesaneye yapılan çok basınç nedeni ile mesane zayıflığı ile hayati riskiniz çok yüksektir.

Mesane Zayıflığı Üriner İnkontinans Nedir? İnkontinans Yaşayanlar Ne Yapmalıdır?

Bu hastalığa yönelik olan tedavi yöntemleri araştırılabilir, alanında uzman olan hemşire ya da doktora danışabilirsiniz. Onlar ne yapılması gerektiğiyle ilgili sizlere tavsiye verebilir.

Mesane Zayıflığı İnkontinans türüne bağlı olarak, bazı belirli egzersiz türleri ile birde hayat tarzınızda yapacağınız birden fazla değişim İnkontinans sorununu düzeltebilmekle birlikte bu sorunu kökten ortadan kaldırabilir. İdrar ve ona ek olan sonra ki safhalarda dışkıyı tutamama meselenizin olmasına rağmen size ya da bakımını üstlenmiş olduğunuz kişiye konforlu bir yaşam sunacak ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünler sıvıyı güçlü ve hızla emer ve kokuyu yok eder; böylece hasta kendini kuru, temiz ve güvende hissetmiş olur. Üriner İnkontinans Nedir konu üzerinde ya da tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tecrübe sahibi ekibimizden detaylı bilgi talebinde bulunarak detaylı alabilirsiniz. İletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. http://www.inkontinans.net/iletisim/ adresi ziyaret edilmelidir.

 

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

İletişim Formu