Kadınlarda Tedavi

Kadınlarda Tedavi

Kadınlarda Tedavi ile ilgili

MiniArc Pro™ kadınlarda üriner inkontinans tedavisi için kullanılan askı sistemdir. MiniArc Pro MiniArc™ üçüncü nesil gelişmiş olan bir tedavi yöntemidir.

Miniarc – Mini Sling System kadınlarda stres üriner inkontinans (SUI) ‘a sebebiyet veren olumsuz durumları yok ederek, kontinans sağlamak üzere bugüne kadar geliştirilmiş olan en düşük invaziv, son jenerasyon bir askı sistemidir.

2007 yılında kullanıma sunulan ve 27.000 hastada uygulanmış olan Miniarc, klinik etkinliğini ve güvenirliliğini göstermiştir.

Lokal anestezi ile 10 dakika süren tek bir insizyon gerektiren cerrahi prosedür neticesinde yerleştirilen edilen Miniarc, minimal invaziv olarak yapılan bir tedavi seçeneğidir.

Kadınlarda Tedavi

 

Kadınlarda Tedavi ile ilgili bilgiden ziyade

Teknolojisi

2.3mm çapında olan paslanmaz çelik iğne geliştirilmiş olan en ince iğnedir. Geçişlerde doku travmalarını minimuma indirger, olası kanamaları azaltır
Muadillerine oranla 1/3 oranında daha az bir itme kuvveti gerektirir
Polipropilen malzemeden üretilmiş gevşek örgülü meş entegre olarak doku oluşumunu destekler
Eşsiz uç yapısıyla doku ve kaslara rakip ürünlere oranla 3 kat daha güçlü bir tutunma sağlar
Ameliyat sırasında gerginlik ayarı yapılabilir
Elastikiyeti sayesinde kesinlikle deforme olmaz
Ortasındaki mavi işaret meşi çok düzgün bir biçimde ortalayarak üretranın altına yerleştirmenize yardımcı olur
3000 kadavra üzerinde gerçekleştirilen deneyler sonucunda en uygun meş boyu belirlenmiştir

İşlevi

Polipropilen malzeme kullanılarak üretilmiş olan meş askı ön vajinal duvarda açılmış olan insizyondan üretrayı destekleyecek biçimde anatomi içine yerleştirilir.

Kadınlarda Tedavi

MiniArc Pro Askı Yerleştirme

Kadınlarda Tedavi

MiniArc needle w/ Pro mesh

Kadınlarda Tedavi Videosu

Daha çocuk yaş grubundaki da görülmesine nazaran 60 yaş üstünde bayanların %35 inde yani üçte birinden fazlasında idrar kaçırma sorunu söz konusudur. Bayanlarda idrar tutmaya yarayan kapak mekanizması (sfinkter diye deyim edilir) doğuştan erkeklere oranla ek olarak zayıftır ve gebelikler, doğumlar (özellikle zorlu doğumlar), kadın hastalıkları ameliyatları (jinekolojik ameliyatlar) ve yaşlanma benzeri sebeplerle iyice zayıflayabilir ve neticede idrar kaçırma oluşabilir, yani karın içerisinde basınç artışına ne sebeple meydana gelen (öksürme, ıkınma, gülme, zor kaldırma) Baskı Tip İdrar Kaçırma oluşabilir.

Son senelerde meydana gelen ilerlemelerle bu tip idrar kaçırmanın (stres ile idrar kaçırma) tedavisinde kullanılan ameliyatın esası zayıflayan ve dengesini (stabilitesini) kaybeden idrar yönteminin altına “Hamak” misali bir askı koyarak kapağı güçlendirmek ve balanslı (stabil) duruma getirmektir. Bu ürolojide “TOT” diye adlandırılır.

İletişim Formu