Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma

Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma


Yapılan bir çalışmada prostat ameliyatı sonrası erkeklerde görülen SUI (Stress tipi idrar kaçırma) oranı %2,5’dan % 69’a kadar değişmektedir (*) Sağlıklı bir prostat üretrayı sararak dolu mesanenin basınca direnmesine yardımcı olur. Prostatınızın kısmen veya tamamen çıkarıldığı sonraki süreçte üretranın basınca dayanma direnci üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Prostat cerrahisi stres üriner inkontinans (SUI) riskini artırır. Prostat ameliyatından sonra SUI’yi iyileştirmek için çeşitli tedavi seçenekleri vardır. En yaygın tedaviler:
• Pelvik Taban Kas Egzersizleri
• Askı İmplantasyonu
• Üretra sıkıştırma cihazları (Balon yerleştirme, Dolgu malzemeleri)
• Artifisyel Üriner Sfinkter İmplantasyonu (AUS)

Artifisyel Üriner Sfinkterlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve Artifisyel Üriner Sfinkter tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Referanslar

Anatomic restoration technique of continence mechanism and preservation of puboprostatic collar: a novel modification to achieve early urinary continence in men …AK Tewari, K Bigelow, S Rao, A Takenaka, N El-Tabi… – Urology, 2007 – Elsevier


Etiketler:


Şu an buradasınız:


İdrar Kaçırma Tedavisi

Bize Ulaşın

ANDROMED (RIGICON MEDİKAL A.Ş.)
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim

WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.