Üriner İnkontinans

Üriner İnkontinans ile ilgili olara kişinin günlük yaşamını kısıtlayan ve sürekli endişe yaratan rahatsızlıklardan biri de üriner inkontinans olmaktadır. Bu rahatsızlık genellikle kadın hastalarda görülmektedir. Yaşın ilerlemesi ile bu tarz problemlerin görülmesi son derece normaldir. Bu gibi durumlarda üriner inkontinans rahatsızlığı kesinlikle ihmal edilmemeli ve bir uzmandan yardım alınmalıdır. Bu rahatsızlık genellikle 40 yaşı aşmış kadınlarda görülmektedir fakat gençlerde görülebilme ihtimalide bulunmaktadır. Bu tarz idrar kaçırma durumlarında genellikle uzmana başvurulmamakta ve üriner inkontinans rahatsızlığı için özel olarak tasarlanmış olan hasta bezleri kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça zor olan bu tarz ürünlerin kullanımı yerine inkontinans tedavisi için bir adım atılmalı ve güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurulması inkontinans tedavisinin başarılı olması noktasında büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple tedavi görülecek merkez dikkatle araştırılmalı ve üriner inkontinans tedavisi görmüş olan hasta yorumları incelenmelidir.

Üriner İnkontinans Sebepleri Nelerdir?

Bu rahatsızlığın kadınlarda daha sık görülmesinin belli başlı nedenleri bulunmaktadır. İlk neden doğumdur. Doğum üriner inkontinans oluşumuna neden olan ilk faktördür. Bunun yanı sıra yaşlılık ya da kanser gibi rahatsızlıklarda üriner inkontinans rahatsızlığına neden olabilmektedir. Kanser özellikle rahim ve mesane bölgesinde olduğunda üriner inkontinans rahatsızlığına sebep olabilmektedir. Kansere bağlı olarak rahimin alınması da üriner inkontinans rahatsızlığına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda en doğru inkontinans tedavisi, hastalığın oluşumuna sebep olan esas problemin bulunması ile yapılacaktır.

Üriner İnkontinans Rahatsızlığının Sık Görüldüğü Kişiler

Bu hastalığın görülme olasılığı bazı kişilerde çok daha fazla olmaktadır. Bazı sağlıksız alışkanlıklar ya da durumlar üriner inkontinans rahatsızlığına neden olabilmektedir. Bu rahatsızlığın en sık görüldüğü kişiler kadınlardır. Doğuştan gelen vücut ve organ farklılıkları buna neden olmaktadır. Bunun yanı sıra sigara kullanan kişilerde çok daha sık görülen üriner inkontinans, sigaranın zararlı etkilerinden sadece bir tanesidir. Obezite problemi olan kadınlarda çok daha sık görülen bu rahatsızlığın oluşma sebebi fazla kiloların mesaneye baskı yapmasıdır. Bu gibi durumlarda inkontinans tedavisi için bir muayeneden geçilmeli ve varsa zararlı alışkanlıklar acilen bırakılmalıdır.

Üriner İnkontinans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tarz hastalıkların tedavisi mümkündür. Bu sebeple tedavisi yoktur diye düşünülüp muayeneden uzak kalınmamalıdır. Bu gibi durumlarda inkontinans tedavisi çok daha uzun sürecektir. Birçok yöntemin uygulandığı inkontinans tedavisi yöntemlerden ilki ilaç tedavidir. Hafif olan rahatsızlıklarda bu tip inkontinans tedavisi uygulanmaktadır. İleri düzey idrar kaçırmalarda ise cerrahi inkontinans tedavisi uygulanması çok daha doğru olacaktır. İnkontinans rahatsızlığının belirtileri ve nasıl tedavi edileceği ile ilgili çok daha detaylı ve geniş kapsamlı bilgi için http://www.inkontinans.net/uriner-inkontinans/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

İletişim Formu