Yapay Üriner Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yapay Üriner Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sorusu ile ilgili Video

Yapay Üriner Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak evet, cihaz deyince birde hastalarımız bize bunu da çok fazla soruyorlar çünkü bir cihazın vücuda yerleştirilmesi komplike, kompleks bir işlem gibi geliyor. Bizim üroloji alanında idrar kanalıyla uğraşmak gerçekten zor bir yerdir, zor bir alandır ancak bu konuda deneyimli uzmanların, cerrahların yardımıyla bizlerin bu konudaki deneyimi bunu kolaylaştırmış hale geliyor.

Yapay Üriner Sfinkter Cihazı Kaç Parçadan Oluşuyor?

Cihaz üç parçadan oluşuyor; Bir parçası idrar kanalının, idrar tüpünün etrafına, Öbürü mesanenin hemen yanına, Diğeri de yumurtalıkların olduğu torbaya yerleştiriliyor. Ve bunlar ortalama bir kesiden yapılıyor.

Kesi de ortalama 4-5 cm lik bir kesidir. Ve yumurtanın altındaki kesenin altından hemen başlayıp 5 cm aşağıya kadar makat deliğinin altına kadar çok inmeden oraya yapılan bir kesidir. Sadece rezervuarı yerleştirmek yani su haznesini yerleştirmek için üsten fıtık kesisi dediğimiz bu noktadan 3-4 cm de oradan bir kesik açıyoruz. İkisini birbirine bağlayarak, tüplerin bağlantılarını da yaparak yerleştirmeyi yapıyoruz. Yaklaşık 40- 50 dk süren bir işlem bu Öncesinde hazırlıkları var sonrasında hazırlıkları var dolayısıyla kompleks ama deneyimli cerrahlar yaptığı taktirde hızlı ve basitçe uygulanan bir yöntemdir.

İdrar Kaçırma Sebepleri

Yapay Üriner Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sorusundan ziyade

İdrar Kaçırma Sebepleri ile ilgili olarak gebelik ve doğum yapmış olmak.Gebelik sırasında görülen idrar kaçırma çoğunlukla doğumdan kısa bir süre sonra düzelir. Vajinal yoldan doğum yapan bilhassa iri bebek doğuran ve doğumun 2. evresi dediğimiz çıkım döneminin uzun sürdüğü hasta olanlarda görülme sıklığı fazladır.

İdrar kaçırmanın diğer nedenleri; İdrar kaçırmanın nedenleri sigara kullanımı (Risk 2-3 kat artmaktadır. Sigara kullanımı antiöstrojenik etkisiyle kollajen sentezini azaltmakta, kronik obstrüktif akciğer hastalığına yol açıp öksürük nedeni ile idrar kaçırmayı arttırmaktadır.),Diyet (Çay, kahve, kola gibi diüretik( idrar söktürücü) tesiri pek meydana gelen sıvıları çok tüketenlerde artar.),İlaçlar (Sedatifler, bazı kalp ve tansiyon ilaçları ile antidepresanların bir bölümü yan etki olarak idrar kaçırmayı arttırır.),Sistemik ve bazı nörolojik hastalıklar(Diyabet, multipl skleroz, parkinson ve omurilik yaralanmaları idrar kaçırma nedenlerindendir.),Obesite ve Kronik kabızlık (Karın içi basıncını arttıran aşırı kilo ve kabızlıktaki bir çok kez kuvvetli ıkınmalar pelvis ( taban kaslarını) zayıflatır.) ve Menopoz (Menopozlu yıllarda azalan östrojen hormonundan ötürü doku yapısı gevşer.) Burada aslında idrar kaçırma nasıl önlenir? sorusunun cevabını vermiş oluyoruz. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıdaki Form vasıtası ile İdrar Kaçırma tedavi merkezleri, İdrar Kaçırma Tedavisinde üroloji uzmanları ve aklınıza takılan tüm soruları yazarak bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

[contact-form-7 id=”1008″]

İletişim Formu