Yapay Üriner Sfinkter Olası Komplikasyonlar

Yapay Üriner Sfinkter Olası Komplikasyonlar ile ilgili Video

Yapay Sfinkter adından da anlaşılacağı üzere yapay bir cihazdır. Bunun içerisinde bir sıvı sürkilasyonu devirdayımı var ve bu sıvının devirdaymı sırasında ortaya çıkan mekanik problemler oluşabilir bu oran son yıllarda geliştirilen bu tüplerin kıvrılmasının engellenmesi veya kopmasını engellenmesini sağlayan yeni yöntemlerle oldukça azaldı %10’un altına düştü. Bu cihazlarla 5 yıllık revizyon ya da 5 yıllık bir takım manipilasyonlar mekanik arızaların olma oranı %25’lerin altında şuanda eskiden bu oran %35-40 idi.

Komplikasyon Oranı Nedir?

Şu an 4 hastanın anca birinde bu problemler ortaya çıkabiliyor. Özellikle cihaza bağlı sorun ise daha da azalmaya başladı daha çok enfeksiyon ve vücudun buna vermiş olduğu belli bir takım reaksiyonlar rezervuarın vücut dışına atılması gibi mihrasyon uzaklaşma gibi problemler ortaya çıkıyor. Onun dısında en büyük sorunumuz bizim

enfeksiyon. Enfeksiyon mekanik bozulma ve idrar tüpünün incelmesi zamanla bu kelepçenin yaptığı baskı ile incelmesi ve orada bir deselerasyon yırtılma yaralanma ortaya çıkabilir. Buna da yine uygun yöntem seçerek uygun bir cihaz seçerek bunun önüne geçebiliyoruz.

İdrar Kaçırma Ameliyatı Sonrası

Yapay Üriner Sfinkter Olası Komplikasyonlar ile ilgili konudan ziyade

İdrar kaçırma ameliyatı sonrasında kesinlikle ağrılarınız olacaktır. Bunun amaçlı ağrı kesici kullanabilirsiniz. Zararı vardır diye kullanmamazlık yapmayın. Çünkü bu ağrının verdiği stresin de zararları vardır. Boşuna ağrı çekmeyin. Ameliyat sonrasında dikişler rastgele tek problem yok ise 5 ila 10 zaman içerisinde alınır. Bölge bölge dikiş alım günleri farklıdır. Operasyondan ardından yara iyileşmesinin ek olarak hızlı olması amaçlı, 48 saatten ardından yaralar açık bırakılır. Rastgele tek sorun yoksa pansuman yapılmaz. Bunların yanında tedavi için idrar kaçırma çeşitleri de önemlidir. Buna göre doktorunuzla konuşup bilgi vermeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıdaki Form vasıtası ile İdrar Kaçırma tedavi merkezleri, İdrar Kaçırma Tedavisinde üroloji uzmanları ve aklınıza takılan tüm soruları yazarak bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

[contact-form-7 id=”1008″]

İletişim Formu