Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Başarı Oranları

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Başarı Oranları ile ilgili Video

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Başarı Oranları ile ilgili olarak yapay Sfinkter aslında idrar sorununu çözmek için bilinen en eski yöntem. Kendini ispatlamış yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntem. Dolayısıyla 1973’lerden beri var olan bu yöntem 40 yılın üzerinde rüştünü ispatlamış bir yöntem. Başarı oranı aslında çalışmadan çalışmaya kişiden kişiye değişir. Başarıyı başalangıçta hastaya ifade etmek beklentilerini iyi tartmak lazım bunları iyi anlatmak lazım. Hiçbir cihaz hiçbir yöntem doğuştan var olan yeteneklerimiz kadar güçlü değildir.

Tamamen Kaçırma Sorunu Çözülür mü?

Yani biz bu cihazı taktığımızda tam kuruluk %100 kuruluk her hastada olmayabilir. Bir iki damla ani hareketlerde, çok ani öksürüklerle, birden bire yüklenmeyle, birşey

kaldırmayla ani kaçırmalar çok az miktarda da doğaldır. Bu durum bu tip cihaz kullanan her hastada kabul edilebilir bir başarı şansıdır, başarı oranıdır. Tam kuruluga yakın bir oran yapay Sfinkter ile yaklaşık %80-90 oranındadır.

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Başarı Oranları ve Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Şayet bir enfeksiyon, bir cihaza bağlı problem olmamışsa bu olay 5 ile 10 yıl kadar rahatlıkla devam eder ve herhangi bir neden ile cihaza bağlı bir sorun ortaya çıkmadığı taktirde de hastanın tam kontinans yani tam kuruluk hali devam eder. Tam kuruluktan kastettiğimiz böyle ani durumda hafif kaçırmaları kastetmiyoruz. Yani o tip kaçırmalar tüm hastalarda olabilir. Böyle eskiden olduğu gibi sürekli idrar kaçırma ya da günde 5-6 ped ıslatma gibi bir durum söz konusu degil ise bunlar iyileşmiş ise bunu başarı oranı olarak kabul ediyoruz. %90’lara varan %80-90’i bulan bir başarıdır.

İdrar Kaçırma Problemi

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Başarı Oranları ile ilgili konunun yanında

İdrar Kaçırma Hangi Yaşlarda Ortaya Çıkar? Sorusu ile ilgili olarak kişinin sosyal yaşantısını yakından etkileyen idrar kaçırma sorunu, 35 yaşın üstündeki her 5 kadından birinde görülüyor. özellikle çalışan bayanlarda depresyona yol açan idrar kaçırma rahatsızlığını önlemek için; bol su içilmesi, diyetten kaçınılması, kahve ve kola tüketiminin azaltılması öneriliyor. kadınların korkulu rüyası vaziyetine gelen idrar kaçırma problemiyle alakalı tıpta ‘inkontinans‘ olarak isimlendirilen idrar kaçırmanın esasda kadınların hastalığı meydana geldiğini belirtti. sarıca, idrar kaçırmanın ölçümü yoktur. zira hijyenik pet kullanmak zorunda olmasına karşın yakınmayan kadınların yanısıra, damlama biçiminde ve seyrek idrar kaçırmalarını bile büyük problem olarak gören kadınlar da vardır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıdaki Form vasıtası ile İdrar Kaçırma tedavi merkezleri, İdrar Kaçırma Tedavisinde üroloji uzmanları ve aklınıza takılan tüm soruları yazarak bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

[contact-form-7 id=”1008″]

İletişim Formu