Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Süreci

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Süreci ile ilgili Video

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Süreci ile ilgili olarak bu cihaz hastalara takıldıktan sonra ortalama 1 gün, bir günden de aslında az yatıyorlar hastanede. Sondayı hemen o sabah alıyoruz. ve hastanın taburcu işlemlerini yapıyoruz. Hastanın iyileşme süresi normal bir keside olduğu gibi, normal bir ameliyatta olduğu gibi
4-5 gün kadardır.

Cihaz Ne Kadar Sürede Kullanılmaya Başlanır?

Normal işlevlerine 7-10 gün arasında döner günlük aktivitelerine. Ama cihazın çalıştırılması için ortalama 4-6 hafta geçmesi lazım çünkü biz kelepçeyi bu idrar tüpünün etrafına koyduğumuz için oranın doğal iyileşmesi ancak 1-1.5 ayda tamamlanıyor. Sadece cihazın çalıştırılması 1.5 ayı beklememize yol açıyor. Onun dışında yara iyileşmesi diğer ameliyatlarda olduğu gibidir. Burada dikkat edilecek

nokta idrar sızıntısının çünkü cihazı hemen çalıştırmadığımız için bir müddet daha idrar kaçırma devam ediyor. 4-6 hafta kadar bu idrar kaçırma süresinde biraz hijyene dikkat edilmesi öyle naylon, prezervatif, sonda gibi yöntemler değil ise yine hijyenik pedler kullanılması gerekiyor ki, yara yeri, yara enfeksiyonu oluşmasın. İdrar yara yerinde tahrişe yol açmasın onun dışında ek bir özelliğimiz yok. Antibiyotik kullanımından sonra hasta 1.5 ay sonra geliyor ve cihazı aktifleştiriyoruz.

İdrar Kaçırma Sorunu

Yapay Üriner Sfinkter Tedavi Süreci ile ilgili konunun dışında

Hangi Durumlarda Doktora Başvurulur? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak idrar kaçırma tek bayanın sosyal yaşantısını, günlük yaşantısını bozan tek olaydır. Kişiden kişiye hekime başvurma sıklığı değişiyor.Bu şekilde tek vaziyetten çok daha çok rahatsız oldukları amaçlı zaman kaybetmeden doktora başvurmayı tercih ediyorlar. Hayat kalitesini bozan tek olay meydana geldiği amaçlı hangi sıklıkta meydana geldiği değilde hastanın bu vaziyetten ne kadar şikayetçi meydana geldiği doktora başvurmada mühim tek etkendir. Bayanlarda tedavi bulunmakta ve farklı aparatlarla tedavi gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıdaki Form vasıtası ile İdrar Kaçırma tedavi merkezleri, İdrar Kaçırma Tedavisinde üroloji uzmanları ve aklınıza takılan tüm soruları yazarak bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

[contact-form-7 id=”1008″]

İletişim Formu